Pootevřte se mnou dvířka do Podsvětí. Podsvětí tak jak ho neznáte, zcela jiného a více složitějšího. Určitě se ale budete bát, tak pozor na prsty až budete ta dvířka zabouchávat. Letost to dost bolí….
Jedna krásná česká pohádka končí slovy ,,Ať už Peklo bylo nebo ne, vymyšleno bylo pěkně.‘‘ A zdali opravdu existuje či nikoli, nechám opravdu na každém z vás. Pravda ovšem je, že určitě každý z nás, když byl malý na čerty věřil, hlavně když chodili a stále ještě občas chodí, s Mikulášem a Andělem v prosinci.
My se ovšem přeneseme do Japonska. Jak je to s Peklem, čerty a ďáblem tam ? Inu Japonské podsvětí vychází z víry buddhismu, který je zde ve velké míře vyznáván. A lidé o něm moc nežertují jako my. V pekle ,,džigoku “ lidé po své smrti trpí v ohni za zlé činy spáchané za svého života. Mezi zlé činy považují Japonci pět hlavích hříchů, vraždu, krádež, lhaní, opilství a manželskou nevěru.
Podsvětí je také plné božstev, v jejichž čele je deset hrůzných všemocných pekelných králů. Hlavním pekelníkem je ovšem vždy jen jeden a tady je to král Emma-ó, jenž má u sebe zrcadlo Života, v němž se odrazí dobré a špatné činy všech lidí za jejich života.
V dnešním moderním Japonsku už ale málokdo věří v tento svět, který je jedním z pěti buddhistických světů. Přesto si ale málokdo dovolí žertovat s pekelnými ďábli a démony ,,džigoku no oni‘‘. Stále budí respekt všech Japonců, stějně jako naši čerti a rohatí u nás.
Informace čerpány z knihy – 99 Zajímavostí z Japonska.