Vyberte stránku

Vítejte v hradní kuchyni

Vstupte do zahrady chutí. Vejděte do krajiny nevšedních zážitků. Jídlo, pití, to je dobré žití.
Vejdete-li do zahrady chutí, hned u vchodu vás pošimrá rozpustilá vůně, pak někam odběhne, aby se vzápětí mohla vrátit s novým závojem. Jen se klepete nedočkavostí, jaká tajemství na vás ještě čekají. Když sousto dorazí do úst, vůně to nevydrží a sama nám prozradí mnohé. Ve chvíli, kdy se jídlo dotkne jazyka, už víte, kam jste se to dostali. Jedli jste už flambované palačinky se zmrzlinou? Všimli jste si, jak se za jemnou vanilkou laškovně schovává citrónový nádech? Dobré brandy obléká ty rozpustilce do vlastních šatů. A když polknete, už si ani nejste jistí, kdo zvítězil v souboji o naši přízeň. To až po chvíli chuť dostane konkrétní tvar. A skořice? Kam se jen schovala, když její přítomnost je zřejmá všude, ale přesto není vidět ? Kolik dalších herců tu vlastně máme? Neproběhl kolem ovocný nádech? A proč je karamel tak pomalý ?

Však nejen sladkosti zde máme. Takové sýry. Ty jsou teprve upovídané a nosívají korunu. Vyprávějí o zemích, kde zrají, celé ságy. Jen jim umět naslouchat a to já rád. Ve víně je ukrytá pravda, však obvykle mrška až na dně. Víno je nápoj bohů. To už není zahrada chutí, ale celá země s vlastním politickým zřízením. Člověk nemusí být diplomat, když chce zavítat na královský dvůr. Stačí se stát na chvíli dobrodruhem. Chřípí vás jako věrný kůň povede v krajinách nevšedních kulinářských zážitků.

Logrush

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.

Hradní komnaty